Łańcuch dobrej woli

Mija już dwa tygodnie, od kiedy brutalnie zaatakowana przez rosyjską armię Ukraina musi się bronić. Nikt z nas nie sądził, że w XXI wieku komuś w Europie podniesie się ręka na pokojowy kraj i cywilnych ludzi, ale tak się dzieje. W tej chwili jest potrzebna każda pomoc.
Cała Polska jest poruszona nieszczęściem sąsiadów. Wiele organizacji i ludzi dobrej woli niesie pomoc zarówno uchodźcom w samej Polsce jak i tym, którzy pozostali w Ukrainie, by bronić swojego kraju.
Kolejne transporty z pomocą humanitarną przekraczają granice codziennie.
Tym razem wspólnym wysiłkiem naszej Fundacji Partnerstwa dla Europy Środkowo-Wschodniej z miastem Lublin, Fundacją Europejska Akademia Samorządowa, wolontariuszom ze Spiczyna i organizacją „Wierzymy w Ukrainę” (Віримо в Україну фонд Юрія Гупала) z Wołynia pomoc humanitarna z Polski i Niemiec dotarła do potrzebujących w Ukrainie.
Część darów przekazano Katedrze Św. Piotra i Pawła w Łucku. Reszta jest rozprowadzana wśród najbardziej potrzebujących i przesyłana do centrum i na wschód Ukrainy, gdzie te rzeczy są najbardziej potrzebne.

Dodaj komentarz